Zvláštnosti z vlastní praxe:

Klientka byla nesmírně citlivá a i hlazení bylo pro ni celkem náročné. Po Bowenu zaznamenala zvýšenou teplotu a značnou únavu. Po rozebrání situace byl Bowen opakován po pěti dnech. Citlivost již byla nižší, ošetření bylo vedeno s opatrným přítlakem, avšak stav klientky byl výrazně lepší. Opět se zvýšila teplota, jako pozitivní znamení byla skutečnost, že únava byla také výrazně menší. Další ošetření z časových důvodů opět po pěti dnech. Citlivost tkáně se tzv. znormalizovala, takže provádění techniky bylo se standardním přítlakem. Na konci byl vybrán vhodný kámen, který nadále měl za úkol posílit psychiku. Teplota ani únava se již nedostavily. Bohužel klientka se následně vrátila do zahraničí a tak další informace o reakci nejsou.

Klientka se zajímala o Bowen kvůli neustávajícím migrénám. Tento setrvalý stav (migréna jednou týdně většinou) řešila s lékaři, klasickou masáží a dalšími způsoby. Po třetím ošetření Bowenem k vlastní spokojenosti konstatovala, že migréna se zatím neopakuje. Zajímavostí bylo, že po cca pátém ošetření se dostavily prázdniny, které trávila na venkově. Velice si pochvalovala, že za celé dva měsíce řešila migrénu pouze dvakrát. Rok před tím opravdu skoro každý týden.

U jedné klientky, která trpěla nespavostí, byla při třetí návštěvě použita jedna specifická doplňující technika. Sice patří mezi citlivější techniky, avšak svůj účel splnila a klientka si celý víkend dopřála skoro 14 hodinové spací maratony. Výhodou této techniky je, že se dělá jen jeden pohyb a lze jej případně aplikovat doma před spaním.